Новини

Обласне свято «Щедрий вечір, добрий вечір!» об’єднує усіх мешканців Херсонщини

Українські традиції, обряди, пісні, народні ремесла є знаковими для нашої культури. Без любові до цього, що залишилось нам від дідів-прадідів не станеш справжнім українцем. І навіть не зрозумієш українську душу.
Саме тому сьогодні, 12 січня, на площі Свободи з 12.00 проходить обласне свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір!», на який мешканців Херсонщини закликала  й об’єднала безмежна, вічна і прекрасна традиційна спадщина нашого народу.

Детальніше...

Прикарпатські канікули або відпочинок верхньорогачицьких школярів у Івано-Франківську

Зимові канікули для кожного школяра – це пора захоплюючих пригод, змістовного дозвілля, купи вражень, позитивних емоцій та заряду енергії на цілий рік.

Саме з таким настроєм п’ятеро дітей пільгових категорій Верхньорогачицького району (2 дітей учасників АТО та 3 обдарованих) відпочиватимуть у Івано-Франківській області з 4 по 14 січня 2018 року.

Школярів чекає цікава та насичена програма: знайомство з народними звичаями, різдвяними традиціями Прикарпаття, мандрівки визначними місцями краю та подорожі Карпатами.

Керівництво Луганської ОДА вдячне за оздоровлення дітей на Херсонщині

Нещодавно з вдячними відгуками керівництво Луганської ОДА звернулось листом до голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва за можливість оздоровлення та відпочинку дітей.

«У важкі часи випробувань, які нині переживають мешканці Донбасу, зокрема Луганської області, дуже важливо відчувати дружню підтримку, щиросердну турботу. Особливо вразливими і беззахисними є діти», - зазначив у листі голова обласної державної адміністрації-керівник обласної військово-цивільної адміністрації Ю. Гарбуз.

Минулого року Херсонщина не вперше гостинно приймали дітей з Донеччини і Луганщини.

Так у 2017 році 299 дітей з Луганщини відвідали наш край та змогли відпочити на узбережжі Чорного і Азовського морів.

Освітяни Херсонщини в числі лауреатів Премії Верховної Ради України

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 14 вересня 2006 року "Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів" освітянам з різних куточків України 19 грудня 2017 року було присуджено відповідні Премії.
Серед лауреатів Премії цього року завідувач дошкільного навчально-виховного закладу — центру розвитку дитини №20 «Пірамідка» Херсонської міської ради Тетяна Маценко.
Щорічна  Премія  Верховної  Ради  України була запроваджена з метою піднесення ролі та авторитету  педагога  в суспільстві,   заохочення  педагогічних  працівників  до  творчої, результативної праці.

Детальніше...

Визначено найкращі світлини пам’яток культури України 2017

Закінчився ще один надзвичайний рік проведення фотоконкурсу Wiki Loves Monuments, і настав час представити переможців цьогорічного міжнародного фіналу. У 2017 році у 54 національних змаганнях було подано понад 245 тисяч фотографій пам’яток культури з усього світу, від Агри до Яремча. Взявши участь у конкурсі, понад 10 тисяч фотографів завантажили свої знімки на використання у Вікіпедії та сестринських проектах, додаючи візуальної краси вільним знанням.

З усіх поданих фото, на розгляд міжнародного журі було обрано 489 світлин. Журі розглянуло, оцінило і проранжувало ці фото за звичними критеріями: користь для Вікіпедії, технічна якість та оригінальність.

Детальніше...

Павло Розенко назвав передумови для подальшого підвищення зарплат

За підсумками І кварталу 2018 року Уряд розгляне можливість подальшого підвищення мінімальної зарплати. Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«З 1 січня 2018 року розмір мінімальної заробітної плати становить 3723 грн. Але в законі про Державний бюджет України зафіксовано, що за підсумками 1 кварталу ми повинні повернутися до цього питання і розглянути можливість подальшого підвищення розміру мінімальної зарплати», - сказав Павло Розенко, підкресливши, що для здійснення такого кроку мають бути економічні передумови.

Детальніше...

Напередодні Різдва правоохоронці перевірять культові споруди та місця масового зібрання громадян

Напередодні Різдва правоохоронці перевірять культові споруди та місця масового зібрання громадян. Про це сьогодні, 3 січня, повідомив перший заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий під час відеоселекторної наради за участі представників центральних органів виконавчої влади та керівників територіальних підрозділів.

За словами Сергія Ярового, в період різдвяних свят на території держави відбудуться богослужіння у храмах за участю щонайменше чотирьох мільйонів вірян.

Детальніше...

У бюджеті 2018 року закладено більше 1 млрд грн на продовження урядових програм з підтримки освітньої інфраструктури

1 млдр 150 млн 101 тис. грн планується витратити у 2018 році на продовження програм з покращення освітньої інфраструктури – закупівлю автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл, обладнання природничо-математичних кабінетів та розвиток інклюзивної освіти. Відповідні кошти закладено в державний бюджет на 2018 рік.

Так, 200 млн грн передбачено на придбання автобусів для опорних шкіл, 441,101 млн грн – на природничо-математичні кабінети, а також 509 млн грн  – на підтримку освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Детальніше...

Роз’яснення МВС щодо змін до ПДР, які набули чинності 1 січня

З 1 січня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.11.2017 № 883 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», прийнята за ініціативою Міністерства внутрішніх справ. Відтепер існує обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/г.

Також працює новий Порядок видачі посвідчення водія. Відтепер перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватиметься на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено три і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне. (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 885 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами»).

Детальніше...

У закладах освіти Верхньорогачицького району тривають роботи із забезпечення енергоефективності

За інформацією відділу освіти районної державної адміністрації у закладах загальної середньої освіти Верхньорогачицького району тривають роботи по заміні дерев’яних віконних блоків на енергозберігаючі, а саме: в Первомаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів із запланованих до заміни 26 віконних блоків – замінено вже 14. Роботи виконуються за рахунок кошів Первомаївської сільської ради на загальну суму 85,7 тис.грн.; у Зеленівській філії І ступеня Верхньорогачицької опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на фасадній частині приміщення закладу та харчоблоку встановлено 22 енергозберігаючих віконних блоки, що становить 100%. Роботи виконані за рахунок кошів районного бюджету на загальну суму 150,0 тис.грн.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua