У смт Верхній Рогачик фермерське господарство «Росток» відвідали науковці-аграрії зі Сполучених Штатів Америки

Останніми роками помітно активізувалось співробітництво аграріїв Верхньорогачицького району з науковцями Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України. Наукові співробітники періодично відвідують район, зустрічаються з керівниками сільгосппідприємств, фермерами, підприємцями-одноосібниками. Вони щоразу здійснюють аналіз стану посівів сільгоспкультур на полях району, дають корисні, науково обґрунтовані поради щодо сортового асортименту зернових та технічних культур. Також, рекомендують, які технічні засоби належить використовувати для отримання високих врожаїв, компетентно відповідають на всі запитання аграріїв району. Така співпраця дає хороші результати. Останніми роками в районі отримують добрі врожаї сільгоспкультур.

У свою чергу херсонські наукоці-аграрії підтримують ділові контакти зі своїми колегами зі Сполучених Штатів Америки. І ось минулого тижня відбулась пам’ятна подія – в рамках програми по обміну досвідом, Херсонщину відвідали директор Південного центру Університету штату Огайо доктор Томас Ворлей та завідувач відділу водних, земельних і біоенергетичних ресурсів цього університету доктор Рафік Іслам. Американські вчені розповіли про досвід використання зрошуваних земель в США, ознайомилися з основними досягненнями і перспективними напрямами роботи Інституту зрошуваного землеробства НААН України.

А вже 13 вересня цього року гості з США разом з кандидатом сільськогосподарських наук, старшим науковим співробітник Інституту водних проблем і меліорації НААН (Київ) Наталією Діденко та науковим співробітником Інституту зрошуваного землеробства НААН (Херсон), доктором сільськогосподарських наук М.П. Малярчуком побували у Верхньорогачицькому районі. Науковців зустрічали перший заступник голови райдержадміністрації В.С. Биков, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Л.П. Байша, завідувач сектору цього відділу О.О. Синявський. А потім всі разом відвідали фермерське господарство «Росток», яким ось уже понад два десятиліття керує В’ячеслав Дмитрович Малахов. Насамперед вони ознайомилися з технічним арсеналом цього господарства. Він приємно вражає асортиментом сучасної сільгосптехніки. В.Д. Малахов зазначив, що першочергове значення він надає сучасним високотехнологічним сівалкам. Уже надійно перевірені в роботі сівалка фірми «Джон Дір», аргентинська сівалка. А не так давно господарство придбало сучасну італійську сівалку.

- До цієї сівалки довелося купувати і новий трактор фірми «Клаас», - зауважив В.Д. Малахов.

Томас Ворлей і Рафік Іслам позитивно оцінили технічний потенціал фермерського господарства «Росток», зауваживши, що тут справді є чим сіяти і збирати урожай, причому робити це вчасно, швидко і якісно. До речі, спілкувалися гості із США з агроспеціалістами та фермерами за допомогою Наталії Діденко, яка добре володіє англійською мовою.

Перший заступник голови райдержадміністрації В.С. Биков розповів шанованим гостям про стан справ у сільськогосподарському виробництві районі та перспективи його розвитку. Зокрема, він зазначив, що зараз влада району спільно з інвесторами проекту працює над тим, щоб створити в районі (на території Ушкальської сільської ради) виробничо-логістичний центр по переробці сировинної сільгосппродукції. Науковці-аграрії із США схвально сприйняли цей задум.

Позитивних емоцій у всіх значно побільшало, коли виїхали на поля фермерського господарства «Росток». Річ у тім, що керівник цього господарства В.Д. Малахов ось уже дев’ять років вирощує зернові та олійні культури за No-Till технологією. Це так званий нульовий варіант, коли не здійснюється оранка грунту, а всі пожнивні рештки залишаються на полях, створюючи з часом суцільний покрив грунту, зберігаючи в ньому вологу і захищаючи верхній шар грунту від літньої спеки. Сучасні сільгоспзнаряддя та високотехнологічні сівалки дозволяють на таких полях якісно проводити сівбу та в подальшому вирощувати гарні врожаї. І в цьому, як то мовиться, наочно переконалися всі учасники цієї зустрічі, побувавши на полях, де нині дозріває соняшник та сорго. Це справді було надзвичайно приємне враження. Посіви соняшника та сорго по висоті своїй рівненькі, і вже зараз видно, що дадуть вони гарний врожай. Керівнику фермерського господарства «Росток» В.Д. Малахову не довелося навіть щось особливо пояснювати та коментувати. Все було і так видно і зрозуміло. Навіть поглянувши на фотознімки, в цьому можна переконатися. А науковці-аграрії Томас Ворлей, Рафік Іслам та М.П. Малярчук, незважаючи на свої високі наукові звання, власноруч перевіряли товщину покриву на полях, підтверджуючи. Що грунт ще й нині тримає в собі вологу, зблизька розглядали кошики соняшника та «грона» сорго, переконуючись, що вони дадуть високий урожай.

До речі, про урожай. Цього року у фермерському господарстві було 370 гектарів озимої пшениці. Зібрали з них 1562 тонни зерна. А це по 42,2 центнера з кожного гектара. Погодьтесь, хороший результат. Зараз у господарстві підбивають остаточні підсумки по вирощуванню льону. Його зібрано з площі 100 гектарів. А незабаром і до збирання соняшнику та сорго черга дійде. Соняшник вирощено на 400 гектарах, сорго – 150.

Учасники зустрічі також оглянули і поле, засіяне гірчицею. Її використали як покривну культуру. І жодного бур’яну на тому полі ніхто не побачив. Незабаром це поле буде засіяне озимою пшеницею. Звісно, без ніякої оранки чи якогось іншого обробітку грунту. В.Д. Малахов продовжує впроваджувати No-Till технології вирощення сільгоспкультур. Уже зараз має хороші результати і переконаний, що згодом вони будуть ще кращими. З цим погодились і американські науковці Томас Ворлей та Рафік Іслам. Вони позитивно оцінили рівень організації сільгоспвиробництва у фермерському господарстві «Росток» і побажали його керівнику В.Д. Малахову подальших успіхів.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua