проект

 

У К Р А Ї Н А

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА РАЙОННА РАДА

Херсонська область

Р І Ш Е Н Н Я

ХХ  сесії  сьомого  скликання

 

від                2017 року   №

 

Про   хід  виконання районної програми

патріотичного виховання молоді та

допризовної підготовки юнаків

 

 

         Заслухавши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання районної програми патріотичного виховання молоді та допризовної підготовки юнаків, сесія районної ради відмічає, що відділом освіти районної державної адміністрації разом з об’єднаним військовим комісаріатом проводиться відповідна робота щодо розвитку системи патріотичного виховання молоді та допризовної підготовки юнаків.

   На виконання ст. 9 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», інших нормативно-правових актів, з метою підвищення рівня підготовки учнів до служби у Збройних Силах України, удосконалення навчально-матеріальної бази, військово-патріотичного виховання учнівської молоді в загальноосвітніх навчальних закладах району за рахунок інваріативної частини робочого навчального плану в 10-11 класах   вивчався предмет «Захист Вітчизни».

На уроках учні набули знання про функції Збройних Сил України, їхні характерні особливості, засвоїли основи цивільного захисту, військової, медико-санітарної, психологічної підготовки до Захисту Вітчизни, а також удосконалили життєво необхідні знання, уміння, навички на підґрунті військово-патріотичної вихованості.

Предмет у 2016/17 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах району викладався відповідно до потижневого плану по 1,5 години на тиждень. Охоплено 122 учні 10-11 класів, що становить 100% від контингенту учнів старшої школи.

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 20 квітня 2017 року № 155 «Про організацію і проведення навчально-польових зборів з юнаками 11 класів району у 2017 році», з метою виконання програмового матеріалу з предмету «Захист Вітчизни» у період з 26 по 28 квітня 2017 року у 3-х денних навчально-польових зборах прийняло участь 19 юнаків, що становить 70% від загальної кількості юнаків 11 класів із семи загальноосвітніх шкіл району. Під час зборів з учнями шкіл проведено заняття з тактичної, загальновійськової, прикладної військової підготовки, крім того, юнаки пройшли   організацію вартової служби та виконали нормативи   з усіх розділів програми. Під час тактичної підготовки практично відпрацьовані основи військової топографії: подолання смуги перешкод; порядок руху за азимутом; пошук об’єкта; дії солдата в бою у складі механізованого відділення; дії солдата в обороні; дії під час застосування зброї масового ураження; дії солдата в наступі.

Згідно плану проведення навчально-польових зборів проведено шкільні спартакіади, до програми якої увійшли: підтягування на перекладині, метання гранати, біг 100 метрів та марш-кидок на 3000 метрів. Для закріплення знань з вогневої підготовки, юнаки відвідали військовий полігон, який знаходиться на території  Іванівського району. Військовослужбовці із задоволенням поспілкувалися з учнями, розповіли про повсякденне життя солдатів, про сучасну техніку і озброєння, про службу за контрактом, а головне надали можливість практично відпрацювати вправи з неповного розбирання автомата Калашникова АК-74 та пістолета Макаров.

Відділом освіти підготовлено та направлено ряд листів керівникам загальноосвітніх навчальних закладів щодо навчально-методичного забезпечення викладання предмету «Захист Вітчизни». У всіх навчальних закладах створено інформаційні стенди по вступу до вищих військових навчальних закладів, проведено інвентаризацію майна задіяного до викладання предмету, результати надано до Великолепетиського об’єднаного військового комісаріату.

Відділ освіти Верхньорогачицької районної державної адміністрації тісно співпрацює з Великолепетиським об’єднаним військовим комісаріатом, а саме погоджено:

-  План основних заходів щодо відбору кандидатів з числа цивільної молоді для вступу до вищих військових навчальних закладів у 2017 році;

-  перспективний план підбору кандидатів на заміщення вакантних посад викладачів допризовної підготовки на 2016/17 навчальний рік;

-  угоду про спільну роботу з питань військово-патріотичного виховання;

-  план спільної роботи по удосконаленню та розповсюдженню досвіду роботи кращих викладачів допризовної підготовки та керівників навчальних закладів.

Учні Верхньорогачицької  ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2, переможці районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) в червні 2017 року будуть представляти наш район на обласному етапі, який відбудеться на базі дитячого санаторію «Ювілейний» (с. Красне, Скадовського району).

Відповідно до плану заходів із військово-патріотичного виховання у кожному навчальному закладі проведено наступні заходи:

- урочистості, тематичні лінійки, вітання ветеранів Другої Світової війни, учасників бойових дій, зустрічі з воїнами-афганцями, з учасниками бойових дій та АТО;

- рейди «Ветерани живуть поруч», організовано роботу волонтерських загонів та загонів «Милосердя» по наданню допомоги ветеранам та людям похилого віку;

- оформлено куточки державної символіки, у шкільних бібліотеках функціонують постійно-діючі виставки, експозиції художньої та документальної літератури.

14 жовтня 2016 року в усіх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах проведено тематичні заходи, присвячені святкуванню Дня українського козацтва та Дня захисника України, у рамках яких відбулися виховні години, спортивні свята та розваги, ігри,  конкурси, походи по рідному краю, тощо.

З метою  пошуку оптимальних шляхів національно-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів, формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, з учнями загальноосвітніх закладів району постійно проводяться зустрічі з учасниками анти терористичної операції та учасниками бойових дій на території інших держав.

З нагоди 28-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан у закладах освіти району15 лютого 2017 року проведено виховні заходи:

- загальношкільні лінійки «У полум’ї війни»;

- урок мужності «Афганістан – героїчне минуле наших батьків»;

- урок пам'яті «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану»;

      - години спілкування та пам’яті.

З метою увічнення великої людськості, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у закладах освіти району проведено заходи, а саме:

- у шкільних бібліотеках  оформлені тематичні виставки «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», «Революція Гідності: як це було»;

 - загальношкільні лінійки «Наш дух не зламати, свободу не вбити!», «З Україною в серці»;

 - лінійка-реквієм «День Героїв Небесної Сотні»;

 - виховний захід «Народе мій, пишаюся тобою»;

 - години спілкування;

 - виховні години «Майдан – символ боротьби», «У нас єдина держава і ми єдиний народ», «Пишаюся  тобою, Україно!», «Герої не вмирають», «Пробач мене, мамо, що одягнув тебе у чорну хустину»;

 - патріотичний урок «Революція Гідності», «І душі мужніх полетіли в небеса», «Уклонімось низько до землі тим, хто гідність України боронив»;

- бібліотечний урок «Обирай свободу»;

- перегляд відео-фрагментів «Від революції – до пам'яті про Небесну сотню», «Євро-майдан, або революція Гідності. Повна хроніка».

До участі  у виховних заходах закладів освіти району залучені представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, духовенства, громадськість.

    З метою забезпечення проведення національно-патріотичного виховання серед дітей та молоді при загальноосвітніх навчальних закладах району функціонує шість музеїв та одна кімната бойової слави, в тому числі по закладах освіти Верхньорогачицького району: «Музей історії школи» та народознавчий музей «Оберіг» при Верхньорогачицькій  ЗОШ №1, музей історичного спрямування «Бойової та Трудової Слави» при Самійлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів,  «Народознавчий музей Берегиня», «Історичний музей Наш край в роки війни» при Первомаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, музей історичного спрямування  «Історії села Михайлівка» при Михайлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ушкальська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 1 кімната бойової слави. Активна робота щодо впорядкування діяльності музеїв, оформлення їх експозицій у відповідності до музейних вимог проводиться дирекціями Первомаївської, Самійлівської, Михайлівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Верхньорогачицької ЗОШ № 1. Музеї мають значні фондові колекції, створені цікаві експозиції різних профілів ( історія виникнення села, селища, навчального закладу, традиції та звичаї українського народу, традиційні примисли нашого краю, Верхньорогачицький район в роки ІІ світової війни, гордість школи, та ін.), активно  проводиться робота по залученню учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини українського народу. У зв’язку з подіями, які відбуваються  в Україні починаючи з 2013 року, в музеях шкіл оформлено експозиції присвячені подіям Євромайдану, вшануванню героїв Небесної сотні, подіям що відбуваються на сході України (АТО),  у приміщенні   музею Верхньорогачицької ЗОШ № 1 у 2016 році відкрито нову експозицію присвячену землякам учасникам АТО.

 Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 43 Закону України «Про  місцеве  самоврядування в Україні», районна рада:

 

 В И Р І Ш И Л А :       

 

1. Інформацію про хід виконання  районної програми патріотичного виховання молоді та допризовної підготовки юнаків прийняти до відома.

         2.  Рекомендувати відділу освіти районної державної адміністрації разом з об’єднаним військовим комісаріатом надалі працювати над виконанням заходів даної програми.

         3.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на районну державну адміністрацію та постійну комісію районної ради мандатну  з питань з питань депутатської діяльності та етики, гуманітарної політики, законності та правопорядку.

 

         Голова  районної ради                                             Г.І.Нестеренко

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua