ЗВІТ

голови районної ради про діяльність районної ради VІІ скликання   за звітний період з листопада 2015 року по листопад 2016 рокувідповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

 

Відповідно до пункту 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як голова районної ради, вношу на розгляд звіт про свою роботу за період з листопада 2015 по листопад 2016 року. Це був перший рік діяльності депутатів Верхньорогачицької районної ради УІІ скликання.

Моя діяльність була спрямована на консолідацію зусиль органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади району та посадовців усіх рівнів з метою покращення соціального, економічного та культурного розвитку району  відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів та Регламенту роботи Верхньорогачицької районної ради.

 

Звіт голови - це підведення підсумків колективної роботи  кожного депутата, постійних комісій, президії районної ради, її виконавчого апарату.

         Новообраний склад депутатів районної ради налічує 26 активних, дієвих, не байдужих до долі мешканців Верхньорогачицького району, обранців. Відповідно статті  46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно. Завданням голови районної ради є забезпечення підготовки сесій  і питань, що вносяться на їх розгляд, на належному рівні,  доведення рішень до їх виконавців,  організація  контролю за їх виконанням.

Так, за звітній період  скликано 14 пленарних засідань сесій, на яких розглянуто 172 питання, із них:

- 7 рішень стосуються економічного і соціального розвитку району;

- 26  з питань затвердження, виконання та внесення змін до районного бюджету;

- 18 з питань управління об’єктами та майном спільної власності територіальних громад району;

- 13  спрямовані на вирішення питань розвитку освіти та культури;

- 16 з питань охорони здоров´я та соціального захисту населення;

- 7 з питань дотримання законності та правопорядку;

- 4 рішення про звернення депутатів;

- 9 рішень, що стосуються питань земельних відносин;

- 37 рішення з питань діяльності  ради   та  інших  важливих  для  життя району питань.

Також за рік було заслухано виконання  і знято з контролю 16 раніше прийнятих програм, затверджено 10  нових районних програм, та 9 рішень стосувалися внесення змін до діючих програм.  

Окрім основної  Програми економічного, соціального та культурного розвитку Верхньорогачицького району на 2016 рік, депутатами обговорено та прийнято, напрацьовані та схвалені районною державною адміністрацією, програми:

-                     висвітлення діяльності Верхньорогачицької районної державної адміністрації та Верхньорогачицької районної ради на сайті «Верхньорогачицький район Херсонської області. Офіційний сайт органів влади району» на 2016-2020 роки;

-                     протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки;

-                     оздоровлення та відпочинку дітей влітку на період 2016-2020 років;

-                     підтримки державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів у  Верхньорогачицькому районі Херсонської області на  2016-2017 роки;

-                     підтримки впровадження реформи децентралізації надання адміністративних послуг  у Верхньорогачицькому районі    на 2016 – 2017 роки;

-                     безоплатної правової допомоги населенню Верхньорогачицького району на 2017-2018 роки;

-                     поліпшення сервісу обслуговування платників податків у Верхньорогачицькому районі Херсонської області на 2016 рік;

-                     національно-патріотичного виховання «Дитина - громадянин - патріот Батьківщини» на 2016 - 2021 роки;

-                      підтримки управління праці та соціального захисту населення Верхньорогачицької районної державної адміністрації на 2016-2020 роки;

-                     розвитку футболу у Верхньорогачицькому районі на 2017-2020 роки.

Рішеннями сесій були створені 2 комісії: з розгляду кандидатур до списку народних засідателів районного суду та тимчасової контрольної з вивчення питання надання медичних послуг населенню територіальних громад району.

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні сесій районної ради. Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень заздалегідь розміщуються на сайті районної ради, попередньо вивчаються та обговорюються на засіданнях постійних комісій. На пленарні засідання ради запрошуються депутати обласної ради, керівники районної державної адміністрації, районних служб, начальники відділів та управлінь, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесій більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та конструктивності дій районної ради.

З лютого 2016 року була запроваджена процедура поіменного голосування при прийнятті всіх рішень сесій. Результати поіменного голосування розміщуються на офіційному сайті районної ради після завершення сесії, що дає змогу мешканцям району спостерігати за позицією кожного депутата при прийнятті рішень.

За звітний період прийнято 74 розпорядження голови районної ради з основного виду діяльності (15 - у 2015 році, 59 - у 2016 році) та 54 розпорядження щодо особового складу(2 - у 2015 році, 52 - у 2016 році).

На даний час на контролі районної ради перебуває 40 рішень, хід виконання яких контролюють профільні комісії районної ради спільно з виконавчим апаратом районної ради. Періодично дані питання заслуховуються на засіданнях постійних комісій, президії та пленарних засіданнях ради відповідно до переліку питань, затвердженого рішенням ІІІ сесії районної ради  від 24 грудня  2015 року № 21.

Результати роботи районної ради багато в чому залежать від результативності чотирьох постійних депутатських комісій, склад яких затверджений рішенням  ІІ сесії районної ради від 26 листопада   2015 року № 7. На засіданнях комісій депутати попередньо розглядають усі питання, що виносяться на розгляд сесій, хід виконання галузевих програм, інші питання. Комісії очолюють компетентні депутати, які мають значний досвід роботи у основних напрямках діяльності їх комісій. До роботи залучаються керівники і спеціалісти відділів та управлінь районної державної адміністрації, організацій та установ району.

            Упродовж звітного періоду проводились спільні засідання постійних комісій. Вкотре впевнилися, що розгляд питань одночасно депутатами кількох профільних комісій викликає значно жвавіше обговорення, а їх аналіз має більш предметний характер, вносяться більш конкретні пропозиції.

За звітний період постійною комісією з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету і фінансів та спільної власності територіальних громад району, яку очолює Байша Зінаїда Володимирівна, проведено 15 засідань. На порядку денному постійної комісії розглянуто ряд важливих питань, а саме: обговорення проекту програми соціально економічного і культурного розвитку району на 2016 рік, виконання такої програми за 2015 рік, внесення змін до неї. Також було розглянуто ряд питань, які безпосередньо стосуються бюджету району на поточний рік, звіти про його виконання у попередньому році та щокварталу, внесення змін до нього. Особливу увагу члени комісії приділяли питанню контролю за наданням в оренду об’єктів та майна спільної  власності територіальних громад району.

Постійною комісією районної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів війни і праці, охорони здоров’я, молоді, яку очолює Байша Микола Володимирович, проведено 13 засідань. У центрі уваги постійної комісії перебувають питання контролю за впровадженням галузевих програм, забезпечення соціального захисту малозахищених верств населення, вирішення питань щодо розвитку галузі охорони здоров’я, збереження мережі лікувально-профілактичних закладів та створення належних умов для надання доступної і якісної медичної допомоги, питання щодо реалізації молодіжної політики. Члени постійної комісії аналізують стан справ у соціальній сфері району, стежать  за виконанням прийнятих планів та завдань, вносять продумані, зважені корективи та пропозиції.

Постійна комісія районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, природних ресурсів та екології, під керівництвом голови комісії Міщенка Михайла Федоровича розглядала низку сільськогосподарських питань,  а також питань земельних відносин. Напрацьовувалися проекти рішень з затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земельних ділянок, наданих окремим громадянам та для ведення фермерських господарств. Упродовж звітного періоду проведено 11 засідань, розглянуто та прийнято 32висновки і рекомендації з профільних питань.

Постійна комісія районної ради мандатна з питань депутатської діяльності, етики, гуманітарної політики, законності та правопорядку під керівництвом Безрідного Дмитра Івановича, працювала над створенням правових, організаційних умов діяльності депутатів районної ради. Голова комісії постійно здійснює юридичний супровід роботи сесій районної ради. Упродовж звітного періоду проведено 11 засідань постійної комісії. На контролі даної комісії перебуває 7 галузевих програм. Упродовж 2016 року  4 програми були зняті з контролю у зв’язку із закінченням терміну їх дії.

Прийняття різногалузевих програм дає можливість у місцевих бюджетах передбачати кошти на вирішення того чи іншого питання, за цим стоять нові робочі місця, соціальний захист та безпека наших громадян.

            Так, упродовж 2016 року з районного бюджету фінансувалися заходи 8 районних програм. Обсяг фінансування на 2016 рік, запланований у розмірі 469 тисяч 142 гривні, використано за звітний період станом на 20 листопада 2016 року 437 тисяч 940 гривень, із них на програми: «Проведення приписки та призову громадян України на строкову військову службу» - 14679 грн. при запланованих 19000 грн.; «Економічного, соціального та культурного розвитку району на 2016 рік» - 10331 грн. (план – 11800 грн.)  на заходи з мобілізаційної роботи; «Оздоровлення та відпочинку дітей влітку на період 2016-2020 років» - 244 510 грн. (план – 247160 грн. ); «Запровадження матеріального стимулювання окремих колективів та громадян району» - 15000 грн. 100% від планових показників; «Розвитку фізичної культури та спорту» - 27888 грн. (план – 28600 грн.); «Підтримки Верхньорогачицької районної газети «Рідний край»» - 15 тис. грн.; «Молодь Херсонщини»
 -  2000 грн. (план – 5000 грн. ), «Соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім`ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки» -  на виплату грошової компенсації 97183 грн. (план – 107582 грн.) та інші заходи – 11 349 грн. при запланованих – 20000 грн.

Рішенням ХІV сесії районної ради виділено додаткові кошти для фінансування 8 районних програм у загальній сумі 129 тис. 360 грн., 12 тисяч 560 грн. із яких, профінансовано на придбання ліцензій для приєднання до регіонального веб-порталу адмінпослуг. Інші кошти на фінансування програм розвитку освіти району (5800 грн.), розвитку фізичної культури і спорту (13000 грн.), запровадження матеріального стимулювання окремих колективів та громадян (10000 грн.), підтримки районної газети «Рідний край» (30000 грн.), висвітлення діяльності районної державної адміністрації та районної ради на сайті (3000 грн.), поліпшення сервісу обслуговування платників податків (35 000 грн.) та підтримки управління праці та соціального захисту населення (20 000 грн.) будуть використані до кінця поточного року.

 

Відповідно до статті 88 Закону України  «Про Національну поліцію» на сесіях районної ради заслухано інформацію  начальника Верхньорогачицького відділення Каховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області  про забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на території Верхньорогачицького району за 2015 рік та  перше півріччя 2016 року.

 

Згідно статті 6 Закону України «Про прокуратуру» на розгляд сесії вносилися питання про інформацію   заступника керівника Каховської місцевої прокуратури Херсонської області про результати діяльності на території Верхньорогачицького району за 2015 рік та перше півріччя 2016 року.

         Важливим напрямком  роботи є також правове забезпечення діяльності районної ради, організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативно-правових актів в діяльності районної ради; забезпечення правильного застосування законодавства під час розробки проектів рішень, розпоряджень голови районної ради, їх відповідність чинному законодавству; узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції районної ради.

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою реалізації державної  політики у сфері боротьби з корупцією проводилося інформування працівників виконавчого апарату районної ради та депутатів щодо  небезпеки та наслідків корупційної поведінки під час виконання обов’язків   посадових  осіб місцевого самоврядування та депутатських повноважень.

За результатами проведеної роботи  порушень не виявлено, депутати районної ради та всі працівники виконавчого апарату протягом звітного періоду дотримувались вимог фінансового контролю та термінів подачі декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Не можу не зупинитися у своєму звіті на питанні  реорганізації освітніх та культурних закладів. Упродовж звітного періоду ми реорганізували Зеленівську ЗОШ І-ІІІ ступенів у школу І ступеня. Нажаль, через зменшення кількості учнів, ми  змушені були провести реорганізацію даного закладу. Також на завершальному етапі знаходиться процес реорганізації бібліотечних закладів у центральну бібліотечну систему.

Мережа лікувальних закладів району залишається сталою. На сьогодні, як у районі так і у державі в цілому, сфера охорони здоров’я знаходиться у реорганізаційному процесі. Разом з тим, депутати є небайдужими до долі медичних закладів і на останній сесії районної ради у листопаді 2016 року відхилили питання скорочення ліжкового фонду. 

З метою співпраці з органами місцевого самоврядування проводяться засідання Координаційної ради, що діє як консультативно-дорадчий орган при голові районної ради. За звітний період проведено три засідання Координаційної ради на яких розглядалися важливі для громад району питання: виконання районної програми «Питна вода» на 2012-2020 роки; впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», пільгове перевезення на рейсах місцевого значення, про стан підготовки медичних закладів до опалювального сезону 2016/2017 року про проведення в районі «Дня селищного, сільського голови» та інші.

Ми стоїмо на порозі адміністративно-територіальної реформи. Адміністративно-територіальний устрій країни є однією з найголовніших характеристик державної системи, тому на засіданнях даної ради обговорювалися питання щодо права територіальних громад на об’єднання та про співробітництво територіальних громад.

Районною радою постійно забезпечується  робота по розгляду звернень громадян, які надходять у письмовій формі або висловлюються на особистому прийомі в усній формі. Відповідно до Закону України “Про звернення громадян” головою районної ради, заступником голови районної ради проводився прийом громадян.

Письмові пропозиції, заяви та скарги, що надходять до районної ради приймаються та реєструються у день їх надходження та подаються на розгляд голови чи заступника голови районної ради. Якщо питання, порушене в одержаному зверненні, не відноситься до повноважень районної ради, воно в термін не більше п'яти днів пересилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян». Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина. За 2016 рік до районної ради надійшло 2 письмових заяви та побувало на прийомі у голови районної ради та його заступника 10  громадян. Одне письмове звернення надійшло від групи мешканців селища. Контроль за своєчасним розглядом та вирішенням звернень здійснюється відповідно до Закону України “Про звернення громадян ”. Зняття з контролю, як правило, відбувається після одержання відповіді виконавця. Всі звернення були розглянуті, заявникам надано відповіді та розяснення з порушених питань. Звернення в основному стосувалися медичного забезпечення, розгляду земельних питань, порушувалися питання функціонування та виконання повноважень сільськими радами.

У своїй роботі використовую практику робочих поїздок по району, де  маю можливість ознайомитися з функціонуванням усіх сфер життєдіяльності на території  громад, зустрітися з керівниками, членами трудових колективів, реально оцінити ситуацію та ті проблеми, які ми маємо вирішувати спільно. Після прийому громадян зазвичай проводжу зустрічі з активом територіальної громади, де обговорюються питання, що є проблемними та вимагають вирішення. 

З метою залучення додаткових коштів для покращення соціально-економічного стану району, ми беремо активну участь у реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Упродовж впровадження третьої фази нам вдалося покращити систему водопостачання Зеленівської сільської ради, вартість проекту склала 267 тисяч 851 гривня.  Наближається до завершення відновлення  системи опалення Первомаївської амбулаторії загальної практики сімейної медицини та заміна віконних і дверних блоків на загальну суму 191 тисяча 800 грн. Завершено проект з реконструкції вуличного освітлення з використанням окремо стоячих фотомодулів із світлодіодними світильниками по селищу Верхній Рогачик вартістю 286 тисяч грн. Та розроблено документацію на проведення капітального ремонту системи водопостачання села Новознам`янка із встановленням перетворювача частот вартістю 242 тисячі 076 грн.

Упродовж звітного періоду селищний та сільські голови докладали максимум зусиль на реалізацію реформ, спрямованих на
соціально-економічний розвиток громад, забезпечення стабільної суспільно-політичної ситуації на місцях,  впорядкування територій населених пунктів. Слова подяки за співпрацю, порозуміння і підтримку висловлюю Верхньорогачицькому селищному голові Коротун С.І., Ушкальському сільському голові Кучинській А.Є., Чистопільському сільському голові Шутю С.Г., Первомаївському сільському голові Третяк Л.М., Зеленівському сільському голові Кожем`якіну М.К. та Бережанському сільському голові Сметані В.П. Сподіваюся на подальшу плідну працю з усіма головами територіальних громад району.

            У звітному періоді районною радою постійна увага приділялася забезпеченню прозорості та гласності роботи районної ради, інформуванню населення щодо її діяльності у сесійний і міжсесійний періоди, доведенню до відома громадян повідомлень про прийняті рішення та їх виконання. З цією метою заступником голови районної ради А.В.Давидовим оновлено  офіційний сайт органів влади району -  Верхньорогачицької районної ради  та Верхньорогачицької районної державної адміністрації. Висвітлення діяльності ради постійно відбувається на сторінках районної газети «Рідний край».

         Районна рада працює у безпосередньому контакті з районною державною адміністрацією, всі важливі питання вирішуються спільно. Заступники голови районної державної адміністрації, керівники управлінь та відділів приймали активну участь в роботі сесій,  Президії, постійних комісій районної ради та звітували перед депутатами про виконання комплексних та цільових програм. Районна рада і районна державна адміністрація дві різні гілки влади, але для виборців ми єдина влада, яка повинна відповідати за все, що відбувається в районі.

Кожен з нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі.      Ми також повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій, побажань - є бажання працювати для людей, працювати для району. Є тільки Україна, її інтереси, єдність та шлях цивілізованого демократичного розвитку. Я обіцяю,  що  і надалі триматиму руку на пульсі району,  діятиму в інтересах наших мешканців. Дякую всім депутатам районної ради, представникам органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,  за активну життєву позицію, зацікавленість у всіх процесах життєдіяльності району, активну роботу у засіданнях президії районної ради та її постійних комісій, за те, що допомагали мені  порадою, підтримкою чи навіть просто добрим словом. Це згуртовує нас.

Залишаюся відкритим і доступним для людей. Ми сильні і витримаємо  всі складні випробування, які випали на нашу з вами долю.  

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua