УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. Центральна, 48, смт. Верхній Рогачик, 74402, тел. (05545) 5-10-32, факс 5-15-05

 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., vrogachik-vlada.gov.ua

Код ЄДРПОУ 04060022

 

 

Верхньорогачицька

районна рада

 

                                                                                                                                                                                                                                                     

Інформація

про хід виконання районної програми оздоровлення

та відпочинку дітей влітку на період 2016-2020 років

 

 

Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація її права на оздоровлення та відпочинок.

Районною державною адміністрацією здійснюється ряд заходів щодо забезпечення конституційних прав дітей, зокрема в їх оздоровленні та санаторно-курортному лікуванні. Особлива увага приділяється дітям пільгової категорії,   дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, дітям-інвалідам, дітям з багатодітних, малозабезпечених та неповних сімей, дітям внутрішньо переміщених осіб, дітям, батьки яких постраждали або брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

 Свідченням того, що це питання перебуває постійно в центрі уваги органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є вивчення, аналіз та розгляд його на  засіданнях робочої групи з питань контролю та організацією відпочинку та оздоровлення дітей в пришкільних таборах, на апаратних нарадах; колегіях, сесіях районної ради. Розглядалися  питання щодо фінансового забезпечення літньої оздоровчої кампанії, планових показників, стану забезпечення якісного організованого дозвілля та відпочинку дітей в таборах з денним перебуванням, забезпечення оздоровчими послугами в першу чергу дітей пільгових категорій.

Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації сформована і постійно оновлюється персоніфікована база даних дітей пільгових категорій, у тому числі дітей, батьки яких загинули або беруть безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції на сході країни, дітей інших демобілізованих військовослужбовців та дітей вимушено переміщених осіб для організації їх оздоровлення в позаміських закладах.

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від    27 березня 2017 року № 190 «Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року та підготовку до оздоровчого сезону 2017 року» та розпорядження голови районної державної адміністрації від 16 травня 2017 року № 185 «Про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року» передбачено охоплення послугами оздоровлення та відпочинку у 2017 році не менше 70% дітей шкільного віку (20% - оздоровлення, 50%- відпочинок).

Протягом оздоровчого періоду 2017 року послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 796 дітей, з них послугами відпочинку 507 дітей (74%) та послугами оздоровлення 289 дітей (103%), у тому числі 549 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки:

- діти учасників АТО - 15;

- діти внутрішньо переміщених осіб - 6;

- діти-сироти, позбавлені батьківського піклування - 29;

- діти з багатодітних та малозабезпечених сімей - 288;

- талановиті та обдаровані діти - 49;

- діти, які перебувають на диспансерному обліку - 44;

- діти-інваліди – 8;

- діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 3;

- діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села - 107.

За кошти державного бюджету направлено до Державного підприємства «УДЦ «Молода гвардія» 2 дитини пільгової категорії (дитина-інвалід та дитина, позбавлена батьківського піклування) та до ДПУ «МДЦ «Артек» 1 дитину (дитина-сирота).

В санаторно-курортних закладах за направленням КННП «Верхньорогачиць-кий центр первинної медико-санітарної допомоги» оздоровлено 8 дітей, які перебувають на диспансерному обліку.

Залучено позабюджетних коштів для організації проведення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року в сумі 367,0 тис. грн., із них на відпочинок – 9,9 тис. грн., на оздоровлення – 357,1 тис. грн.                                                                                   

Згідно із кошторисом витрат на 2017 рік виділено із районного бюджету    195,0 тис. грн. для оздоровлення дітей в позаміських таборах. 

Виконавчими комітетами сільських рад району прийняті місцеві Програми оздоровлення та відпочинку дітей. За сприяння та підтримки Чистопільської та Первомаївської сільських рад оздоровлено 17 дітей, на загальну суму 58,0 тис. грн., в тому числі:

-         Чистопільська сільська рада – 25,2 тис. грн. (4 дітей);

-         Первомаївська сільська рада – 32,8 тис. грн. (13 дітей).

Управлінням  праці  та  соціального  захисту  населення оздоровлено             43 дитини на суму 193,5 тис. грн. в позаміському таборі оздоровлення та  відпочинку  ім. Гагаріна, із них:

         - 5 – діти учасників АТО;

         - 2 – діти внутрішньо переміщених осіб;

         - 2 – діти-сироти, позбавлені батьківського піклування;

         - 21 – діти з багатодітних та малозабезпечених сімей;

         - 4 – талановиті та обдаровані діти;

         - 9 – діти, які перебувають на диспансерному обліку.

Влітку 2017 року функціонувало 8 пришкільних таборів, послугами відпочинку охоплено 507 дітей пільгових категорій віком від 8 до 14 років, що становить 51% від контингенту дітей навчальних закладів району (1003 дитини), а саме:

    діти сироти та позбавлені батьківського піклування - 19 дітей;

    діти з багатодітних та малозабезпечених сімей - 154;

    діти інваліди - 3;

    діти, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС - 3;

    діти, що перебувають на диспансерному обліку - 27;

    талановиті та обдаровані - 17;

    діти працівників АПК та соціальної сфери - 70;

    діти учасників АТО - 9;

    діти зареєстровані як внутрішньо переміщені - 4.

    інші - 201 дитина.

На підготовку та організацію відпочинку дітей влітку 2017 року з районного бюджету виділено:

-  на харчування дітей – 150,0 тис.грн;

-  на придбання медикаментів  зі спец рахунку – 800 грн.

         Залучено позабюджетні кошти на виїздні екскурсії  – 9 тис. 900 грн.

         Вартість дітодня влітку 2017 року в пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням становила 21,17 грн/день.

 З метою популяризації іноземних мов серед школярів району на базах пришкільних таборів відпочинку дітей з денним перебуванням організовано активне та змістовне дозвілля:

- створено 5 мовних загонів із залученням власних вчителів, охоплено 53 учня схильних до вивчення та зацікавлених до вивчення іноземних мов, що становить 11% від загального контингенту вихованців пришкільних таборів відпочинку району;

- залучено дітей до вивчення японської культури та в рамках року Японії в Україні в пришкільних таборах відпочинку створено 4 загони з вивчення японської культури, в яких налічувалося 45 вихованців, що становить 9% від загального контингенту вихованців пришкільних таборів відпочинку району;

        - забезпечено роботу предметних та спортивних гуртків, проведення розважальних, пізнавальних та спортивних заходів, екскурсій до установ та організацій району, походи на  природу. Всього за період відпочинкової компанії проведено 6 походів (залучено 459 учнів), та 8 виїзних екскурсій (залучено 287 учнів).

         З метою виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі, активної громадської позиції тощо у 2017 році всі табори  відпочинку спрямували свою роботу в національно-патріотичному дусі, створено  14 загонів національно-патріотичного виховання, в яких налічується                      409 вихованців, що становить 81% від загального контингенту вихованців пришкільних таборів відпочинку району.

         Протягом відпочинкової кампанії 2017 року проведено виїзні екскурсії, а саме:

-         05 червня вихованці пришкільного табору відпочинку з денним перебуванням «Романтик» при Верхньорогачицькій ЗОШ № 2 відвідали зоопарк у м.Миколаїв, для організації поїздки було залучено 2.200 грн. позабюджетних коштів;

-         07 та 09 червня вихованці пришкільного табору відпочинку з денним перебуванням «Злагода» при Верхньорогачицькій ЗОШ № 1 відвідали біосферний заповідник «Асканія Нова»;

-         15 червня вихованці пришкільного табору відпочинку з денним перебуванням «Романтик» при Верхньорогачицькій ЗОШ № 2 відвідали м. Запоріжжя (музей історії козацтва «Хортиця»);

-         14 червня вихованці пришкільного табору відпочинку з денним перебуванням «Злагода» при Верхньорогачицькій ЗОШ № 1 здійснили екскурсію до Голопристанського району на Зелені хутори Таврії.

-         14 червня вихованці пришкільних таборів «Юність» (Чистопільска ЗОШ),  «Криниченька» (Михайлівська ЗОШ) та «Дружба» (Ушкальська ЗОШ) відвідали м. Херсон.

-         13 червня 2017 року вихованці пришкільного табору «Злагода» здійснили виїзд до Козацького дозору для проведення загальнотабірного свята «Козацькі забави»;

-         14 червня 2017 року вихованці пришкільних таборів «Маяк» (Самійлівська ЗОШ) та «Романтик» (Верхньорогачицька ЗОШ) провели виїзну зустріч на Козацькому дозорі з метою проведення між табірних змагань «Козацькому роду нема переводу».

Для забезпечення ефективного повноцінного відпочинку дітей та учнівської молоді з 2 червня по 16 червня 2017 року до смт. Лазурне Скадовського району було направлено на відпочинок та участь у спортивних змаганнях «Дитяча олімпіада Херсонщини» 20 вихованців Дитячо – юнацької спортивної школи, для організації поїздки з місцевого бюджету витрачено 91 тис. грн.

         На виконання доручення голови обласної державної адміністрації                    від 30.12.2016 року № 262-д «Щодо організації відпочинку дітей пільгових категорій з Херсонщини та інших регіонів України в оздоровчих закладах Херсонської області», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.03.2017 року № 190 «Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року і підготовку до оздоровчого сезону 2017 року», послугами відпочинку були охоплено 13 дітей з Луганської області та 6 дітей з Івано-Франківської області, які відпочивали в позаміському таборі оздоровлення та відпочинку ім. Гагаріна м. Скадовськ. На відпочинок дітей з інших регіонів з місцевого бюджету було виділено 50 тис. 350 грн.

          З метою контролю за санітарно – епідеміологічним станом дитячих закладів відпочинку відповідно до наказу відділу освіти від 18.05.2017 року №146 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році» проведено перевірку готовності закладів до проведення відпочинку дітей, переглянуто акти обстеження спортивного інвентарю, акти обстеження холодильного та електрообладнання, акти готовності харчоблоків, санітарні книжки персоналу з відмітками про проходження медичного огляду. У кожному пришкільному таборі відпочинку дітей видано накази з питань організації роботи пришкільних таборів, проведено інструктажі з безпеки життєдіяльності, розроблено посадові інструкції для працівників таборів відпочинку, складено перспективне та двотижневе меню яке відповідає санітарно – епідеміологічним нормам.

Щороку дирекцією шкіл, на базі яких функціонують пришкільні табори відпочинку, складаються Клопотання відповідним органам з проханням «Про забезпечення безперебійного водопостачання та електропостачання до пришкільних таборів відпочинку дітей». Відповідно до наказу відділу освіти від 18.05.2017 року №146 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році»      з метою забезпечення організованого проведення відпочинкової компанії – 2017 року адміністраціями ЗНЗ здійснено підбір досвідчених вихователів.

Починаючи з квітня місяця проводилися семінари та наради з питання якісної організації відпочинкової зміни у пришкільних таборах, розробляються та надавалися методичні рекомендації щодо якісного функціонування таборів                            відпочинку, наприкінці відпочинкового періоду усі пришкільні табори надали звіт про проведену роботу та прийняли участь у конкурсі – огляді пришкільних таборів.

Отже, впродовж 2017 року послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 796 дітей району, що становить 57% від загальної чисельності дітей району, з них 549 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, що становить  39,5% від загальної чисельності дітей району. Використано всього на оздоровлення дітей району залучених коштів, коштів з районного та сільських бюджетів 608,6 тис. грн., на відпочинок 159,9 тис. грн., в тому числі залучених коштів 9,9 тис. грн.

Враховуючи вищезазначене, з метою ефективної реалізації державної політики з питань оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році, пропонуємо:

 

Управлінню праці та соціального захисту населення:

 

1) продовжити роботу з організації оздоровчої кампанії 2017 року щодо забезпечення повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей району, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

2) забезпечити оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей;

3) охопити у 2017 році оздоровленням і відпочинком не менше ніж 70 % дітей шкільного віку.

Відділу освіти районної державної адміністрації:

1)  при плануванні роботи мовних загонів у пришкільних таборах відпочинку залучати волонтерів для якісного їх функціонування;

2) передбачити у планах роботи таборів для змістовного дозвілля більшу кількість екскурсій, походів;

3) для якісної організації роботи та дотримання санітарно-гігієнічних норм налагодити співпрацю з Держпродспоживслужбою у Горностаївському районі.

 

.

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С. Нестеренко

 

Катеринська 51054

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua