УКРАЇНА

ВЕРХНЬОРОГАЧИЦЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

ХЕРСОНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. Центральна, 48, смт. Верхній Рогачик, 74402, тел. (05545) 5-10-32, факс 5-15-05

 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., vrogachik-vlada.gov.ua

Код ЄДРПОУ 04060022

 

 

Верхньорогачицька

районна рада

 

Інформація про хід виконання районної програми

розвитку фізичної культури і спорту у Верхньорогачицькому районі     на 2013-2017 роки

 

 

         З метою реалізації державної політики в галузі фізичної культури і спорту, на виконання заходів програми розвитку фізичної культури і спорту у Верхньорогачицькому районі на 2013 – 2017 роки районною державною адміністрацією, її структурними підрозділами, органами місцевого самоврядування проводиться робота направлена на створення умов для розвитку фізичного виховання у навчальних закладах, масового спорту за місцем роботи, проживання та у місцях масового відпочинку населення, збереження матеріально-технічної бази галузі, а також підвищення ефективності роботи Дитячо-юнацької спортивної школи.

На території району функціонують: 1 стадіон, 46 площинних спортивних  споруд ( баскетбольні, волейбольні, міні-футбольні), з яких 7 футбольних полів, 8 спортивних залів, які розташовані на території навчальних закладів. Щороку під час проведення в районі місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» на даних спортивних об’єктах проводяться поточні ремонти та упорядкування прилеглих до них територій.

У загальноосвітніх навчальних закладах створені належні умови для реалізації фізкультурно-спортивної роботи та рухової активності впродовж дня. Згідно навчальних планів загальноосвітніх шкіл у  2016-2017 навчальному році 415 учнів 1-4 класів (100%) охоплені уроками фізкультури по 3 години на тиждень,. У режимі роботи груп продовженого дня для дітей організовуються спортивні змагання „Старти надій”, „Веселі старти”, рухливі естафети, ігри.  У середній та старшій ланці 594 учнів займаються фізичною культурою від 2  до 3 годин на тиждень. Крім того, учні Верхньорогачицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 - 2 години на тиждень мають можливість займатися фізичною культурою і спортом в позакласний час, де функціонує спортивний клуб, в якому займається 70 дітей.

Діяльність Дитячо-юнацької спортивної школи здійснюється за рахунок коштів районного бюджету, згідно видатків затвердженого кошторису на 2017 рік, що сприяє стабільній роботі закладу. У 2017 році видатки на спортивну школу складають 454,6 тис. гривень.

   У Дитячо-юнацькій спортивній школі вибраними видами спорту займаються 164 вихованців, а саме: баскетболом, боксом, волейболом, футболом та настільним тенісом. Залучення школярів району до занять у спортивній школі складає 16,3% від загальної кількості учнів шкіл.

   Вихованці ДЮСШ протягом навчального року активно приймають участь в змаганнях різних рівнів. Так, на початку 2016/17 навчального року вихованцями прийнято участь в районних та обласних змаганнях з футболу серед юнаків на призи «Шкіряний м’яч» (жовтень 2016 року), в якому брали участь чотири команди, а саме: Верхньорогачицька, Великолепетинська, Горностаївська, Каховська. Місця розподілилися таким чином: перше місце Каховський район, друге Великолепетинський район, третє Верхньорогачицький район, четверте Горностаївський район. (березень 2017 року) брали участь у змаганнях з футзалу «Шкільна футзальна ліга України» і зайняли третє місце. Крім того, другий рік поспіль першість області тримає  баскетбольна  команди дівчат Верхнього Рогачика у  м. Н.Каховка виборола І місце у змаганнях ІV юнацьких спортивних іграх  серед школярів Херсонської області.

З метою забезпечення ефективного та повноцінного відпочинку діти та учнівська молодь району у період з 02 по 15 червня 2017 року приймають участь  у масових комплексних змаганнях «Дитяча олімпіада Херсонщини - 2017» у кількості 20 вихованців на суму 91,0 тис.грн.

    На фінансування сфери фізичної культури та спорту в районі у 2017 році з районного бюджету виділено 60,1 тис.грн. на спортивні заходи використано - 39,1 тис. грн. Рішенням XХ сесії сьомого скликання від 27 червня 2017 року №271 виділено 16 тис.грн., з яких: для організації з проживання та харчування збірної команди державних службовців Верхньорогачицького району для участі у ІІ етапі Всеукраїнської спартакіади (13000 гривень) та для проведення заходів до Дня Конституції ( 3000 гривень ) Рішенням XХІІ сесії сьомого скликання від 18 серпня 2017 року №288 виділено 15 тис.грн., для участі районної команди представників місцевого самоврядування у обласній спартакіаді органів місцевого самоврядування Херсонщини.               

         Слід зазначити, що в районі  закріплено позитивні тенденції з окремих напрямків фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, зокрема з таких видів спорту, футбол, баскетбол, волейбол, шахів, шашок та настільного тенісу.

        На території селища у 2017 році за вісім місяців поточного року до державних та професійних свят  було проведено районні змагання:

- з волейболу-4;

- міні-футболу-12;

- пляжного волейболу-7;

- шахів, шашок - 3;

- настільного тенісу-2;

- участь у  відкритому чемпіонаті Нижньосірогозького району по футболу серед аматорських команд – 19.

До змагань було залучено близько 350 любителів спорту.

             За вісім 2017 року проведено ряд змагання, а саме:

     - на початку лютого місяця проведено районний турнір з волейболу присвячений Дня визволення селища та Верхньорогачицького району від німецько-фашистсьских загарбників. У зазначеному заході  прийняло участь 7 команд - 5 із В.Рогачика та команди Чистопілля і Первомаївки. Переможець - команда "Лідер" В.Рогачик;

        - наприкінці лютого було проведено турнір з шашок серед організацій та установ району. У чоловічому турнірі прийняли участь 12 чоловік, переможець - Щербак А.В., у жіночому взяло участь 10 осіб - переможець Рибка Т.

         - у березні місяці збірна команда дівчат 1999-2000 р.н. вдруге за останні роки  стала переможцем ІХ літніх юнацьких спортивних ігор Херсонщини з баскетболу.

      - у квітні місяці поточного року молодь району приймали участь у змаганнях з волейболу серед юнаків та дівчат та футзалу серед юнаків за програмою ІХ літніх юнацьких спортивних ігор Херсонщини.

     - у квітні з нагоди відкриття футбольного сезону було проведено міжрайонний турнір з міні-футболу. Прийняло участь 7 команд - з В.Рогачика, Первомаївки, Ушкалки та Великої Лепетихи. Перемогу здобула  команда «МЕБ» Верхній Рогачик.

   - у травні до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні було проведено змагання з міні футболу серед чотирьох команд району, де перемогу здобула команда «Ветеран» селище Верхній Рогачик.

 - у червні до Дня Конституції України  та Дня молоді було проведено районний турнір з пляжного волейболу серед організацій  та установ.

 - у липні до Міжнародного Дня шахів  та Дня шахів України проведено районний турнір з шахів серед установ селища, переможець Щербак А.В.

 - у серпні до Дня Незалежності України  було проведено змагання з міні футболу серед чотирьох команд району, де перемогу здобула команда «Ветеран» селище Верхній Рогачик, друге місце Самійлівка, третє місце команда «МЕБ» Верхній Рогачик.

Дієвим важелем у формуванні здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров’я та виховання учнівської молоді                        на традиціях українського народу є проведення у квітні місяці  культурно-спортивних змагань “Мамо, тато, я - спортивна сім’я”, де другий рік поспіль тримає першість загальноосвітня школа № 2 –перемогу здобула сім я Ничик.

             Хочеться відмітити роботу федерації футболу району. Другий рік поспіль налагоджено роботу в напрямку організації районних турнірів та участь у міжрайонних чемпіонатах з футболу, що дало змогу  суттєво покращити  свої результати . Команда «Старт» ДЮСШ Верхній Рогачик заявилася  на участь у відкритому чемпіонаті Нижньосірогозького району по футболу серед аматорських команд. Крім, нашої команди в змаганнях приймає участь команди, з Нижньосірогозького, Іванівського району і  з Великої Лепетихи. Верхньорогачани щонеділі проводяться виїздні матчі до сусідніх районів та зустрічають гостей на своєму стадіоні селища «Старт». Спортсмени району активно  приймають участь  в організації та проведенні спортивних заходів до травневих свят, Дня молоді, Дня Конституції та Незалежності, Дня фізичної культури та спорту, Дня Збройних сил України. Слід зазначити що рішенням XIV сесії сьомого скликання від 29 листопада 2016 року №158 затверджена програма розвитку футболу у Верхньорогачицькому районі на 2017-2020 роки.

       Останні роки для молоді, організацій та колективів нашого району великого інтересу набуває  проведення спортивних змагань з волейболу, шахів, шашок де активними учасниками є як чоловіки так і жінки серед  державних службовців, освітян, медицини та культури. Команди району цих галузей  приймали участь у обласних Спартакіадах у містах Скадовськ та Генічеськ, де щороку займають призові місця.

     У сфері розвитку  спорт ведеться тісна співпраця з сільськими радами щодо проведення спортивно-масових заходів в районі. Слід зазначити що серед найактивніших є Чистопільська, Первомаївська та Самійлівські сільські ради. Молодь Чистопільської сільської ради 1 травня  прийняли участь у обласних змаганнях "Козацький гарт - 2017". Недостатньою роботою у сфері спорту є  Ушкальською та Зеленівською сільськими радами.

На звітний період спортсменам району за рахунок районного бюджету стипендій за досягнення особливо високих спортивних результатів   не встановлено.

        За 8 місяців 2017 року районний  центр  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в  школах, організаціях та установах району, районному центрі зайнятості проведено 16 лекцій, бесід, відеолекторій,  якими охоплено 206 осіб учнів, молоді, дорослого населення, безробітних, та засуджених до покарань без позбавлення волі з питань збереження репродуктивного здоров’я, ведення здорового способу життя, попередження вживання алкоголю та тютюнопаління.

      Підсумовуючи роботу відділу культури у сфері спорту слід зазначити, що в  районі збережено ефективну систему проведення спортивних заходів, перед усім комплексних та багатоступеневих змагань, а саме:

- міні футбол серед команд молоді району;

- волейбольний турнір серед команд, установ, організацій району;

-  районний турнір з шахів та шашок серед молоді та аматорів;

- участь в обласному чемпіонаті з футболу, волейболу та баскетболу;

- районних турнірів до державних та професійних свят;

- участь у обласних спортивних змаганнях серед працівників соціально-побутової сфери, державних службовців та осіб органів виконавчої влади.

           

 

 

Заступник голови районної

державної адміністрації                                                       С. Нестеренко

 

Ліснича 51390

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua