20.12.2017

 

Привітали з Днем Святого Миколая

 

Кожного року святкуваня новорічних та різдвяних розпочинає чудове свято - День Святого Миколая. У свято цього подвижника хочеться побажати всього, з чим він асоціюється: милосердя, терпіння, віри у світле майбутнє для наших родин, впевненості у гідне прийдешнє для нашої країни, пристойних умов для життя та праці. Нехай Святий Миколай наповнить наші домівки щастям, теплом і любов’ю, а нашу яскраву батьківщину зробить мирною та дбалою до своїх громадян!

 

Найбільш очікуваним та значущим це свято є для дітей, адже вони вірять у чудотворну силу Святого Миколая, чекають від нього подарунків і здійснення мрій.

 

З нагоди свята районним центром допомоги учасникам АТО при Верхньорогачицькій районній державній адміністрації організовано привітання солодощами 26 дітей, що проживають в сім’ях на території Верхньорогачицького району батьки яких приймали або приймають участь в проведенні антитерористичної операції на Сході України, які  вже не вперше були надані приватним підприємцем з м.Запоріжжя Прокопец Валентиною Євгеніївною.

 

У відповідь приємно було бачити блискучі оченята, радісні посмішки діточок.

 

15.12.2017

Свої прав та обов’язки повинен знати кожен!
 
Саме так, а не інакше переконані бібліотекарі КЗ «Верхньорогачицька центральна бібліотечна система», які минулого тижня в рамках Тижня права в читальній залі центральної районної бібліотеки організували книжкову виставку «Мораль і право, право і закон» провідною темою якої стало питання надання правової інформації учасникам АТО. 
Як підсумок даного заходу Центр допомоги учасникам АТО при Верхньорогачицькій районній державній адміністрації та районна бібліотека організували правовий діалог «Захист прав військовослужбовців та учасників АТО в правовому полі України» на якому учасники заходу обговорили питання, які найбільше турбують наших захисників та правові шляхи їх вирішення. 
А для учнів 4-5 класів районна бібліотека для дітей організувала Правове лото, де за допомогою казкових героїв школярі дізналися про свої права та обов'язки у повсякденному житті кожного маленького українця.

 

08.12.2017

В вишах області безкоштовно навчаються близько 100 учасників АТО

В області надається максимальна допомога учасникам АТО та підтримка членів їх родин не лише у розвитку бізнесу, наданні житла, землі, робочих місць, а й допомога у здобутті вищої освіти. На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь під час наради з керівниками закладів вищої освіти області.

На заході було зазначено, що управлінням освіти, науки та молоді ОДА видано наказ від 13.09.2017 року №227 «Про затвердження списку демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в зоні проведення АТО та розподілу бюджетних призначень для їх навчання у ВНЗ», яким затверджено список з 97 демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в зоні проведення АТО.

Як повідомив начальник управління Євген Криницький, з них 10 демобілізованих атовців навчається у Херсонському державному університеті, 38 – у Херсонському державному аграрному університеті, 16 –Херсонському національному технічному, 18 – Херсонській державній морській академії, 9 - Міжнародному університеті бізнесу і прав та 6 - в Херсонській філії Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова

Під час наради з керівниками вишів було відпрацьовано та обговорено проект договору щодо освіти учасників АТО, згідно якого буде здійснюватися оплати за їх навчання у вищих навчальних закладах області.

06.12.2017

Учасники АТО та військовослужбовці приймали вітання від Верхньорогачицької районної владиз Днем Збройних Сил України

06 грудня 2017 представники органів влади району зустрілись із учасниками АТО та військовослужбовцями, аби привітати їх із Днем Збройних Сил України.

Зранку зустріч відбулась в стінах приміщення районної громадської організації «Верхньорогачицька районна спілка учасників АТО».

Перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Биков та голова районної ради Геннадій Нестеренко привітали учасників АТО з державним святом і подякували їм за відвагу, мужність, яку вони проявили на сході України.

Також, Віталій Сергійович від імені голови районної державної адміністрації – Наталії Тарасової звернувся до тих, хто воював в Донецькій та Луганській областях з такими словами: «Саме ви – українські чоловіки, військовослужбовці виявляєте глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, робите усе можливе для зміцнення обороноздатності нашої держави. На Вас покладена священна місія – боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу».

Після вітальних слів відбулась церемонія нагородження. Високопосадовці вручили медалі «За оборону рідної держави» й подяки голови районної державної адміністрації, голови районної ради за особисту мужність і відвагу, патріотизм та героїзм, проявлені під час захисту свободи, суверенітету та територіальної цілісності нашої Вітчизни та з нагоди Дня Збройних Сил України наступним учасникам АТО: Тарану Едуарду, Бровку Олександру, Павловському Олександру, Ардеєву Роману, Альошину Олексію, Ростоцькому Павлу, Берстнєву Андрію, Тимківу Миколі, Паславському Павлу, Журбі Олександру, Лойченку Руслану та Борисенку Олексію.

Не забули цього дня і про найактивнішого волонтера району, який вже декілька років поспіль надає допомогу українським військовим – Борозенця Сергія. Від очільників району Сергій Сергійович отримав медаль «За гідність та патріотизм» та подяку голови районної державної адміністрації, голови районної ради за вагомий особистий внесок у справу підтримки захисників України, патріотизм, відданість та з нагоди Дня Збройних Сил України.

Учасників АТО, які з тих чи інших причин не змогли бути присутніми на урочистостях посадовці вирушили вітати вдома та маючи слушну нагоду, разом із головою Ушкальської сільської ради Аллою Кучинською завітали і до військової частини, що дислокується на території сільської ради.

Представники влади району подякували військовослужбовцям за мир та спокій наших земляків і побажали їм незламної волі, успіхів, гордості та патріотизму за свою справу на благо українського народу. Окрім слів привітання військовослужбовці отримали продуктові подарунки. 

22.11.2017

Президент підписав Закон щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родин

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб.

«Ми в рекордні терміни опрацювали його з Верховною Радою і Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родин сьогодні у вашій присутності я маю велику честь підписати», - зазначив Петро Порошенко під час зустрічі з учасниками Революції Гідності.

У 4-ту річницю Революції Гідності Президент привітав її учасників з Днем Гідності і Свободи. «Ця Революція Гідності стала яскравим свідченням споконвічного прагнення українського народу відстоювати вічні цінності свободи і демократії, прагнення нашого народу повернутися назад до європейської родини народів, вимагати від влади підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, вимагати реформування країни», - зауважив він.

«Я хочу подякувати кожному з вас у цій кімнаті, і у вашій особі усім, хто ризикуючи життям і здоров’ям забезпечив перемогу ідей, які були підняті під час Революції Гідності»,- підкреслив Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що нарешті розпочався процес створення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Він зауважив, що вже прийнято рішення про виділення земельної ділянки для зведення Меморіалу, та нагадав про виділення зі свого Благодійного фонду 3 млн. грн. для започаткування конкурсу на кращий архітектурний проект.

10.11.2017

Санаторно-курортне лікування учасників АТО

Для забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням передбачена бюджетна програма КПКВ 2505150 „Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням ”.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників бойових дій та інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (зі змінами).

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.

Враховуючи стратегію реформування системи соціальних послуг в умовах децентралізації, необхідність оптимізації державних видатків, реалізацію бюджетних програм соціального захисту учасників антитерористичної операції та з метою наближення послуг до їх отримувачів у 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р. № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій) та визначено розпорядниками коштів, передбачених на зазначені цілі, нижчого рівня обласні та районні органи соціального захисту населення. Крім цього передбачено вільний вибір самим учасником антитерористичної операції санаторно-курортного закладу.

Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

На сьогодні розроблено та затверджено наказ Мінсоцполітики  від 06.04.2017 № 575 „Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017 за № 493/30361.

Інформаційна картка

 надання послуг із соціальної підтримки населення

Назва послуги: забезпечення санаторно-курортними путівками осіб, постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок  війни відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

1.

Суб’єкт надання послуги

(найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, електронна пошта, веб-сайта)

Органи соціального захисту населення районних, міських та районних у містах державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад

 

2.

Перелік категорій одержувачів послуг

- учасники бойових дій;

- особи з інвалідністю внаслідок війни;

- особи з інвалідністю  із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку).

3.

Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги

 

 

1. Заява, яка подається за зареєстрованим місцем проживання особи, а особи, які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.

3. Копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.

4. Документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань анти терористичної операції в районах її проведення.

5. Паспорт громадянина України.

4.

Вимоги до строку надання послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання послуги

- учасники бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

- особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

- особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій:

І та ІІ груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

ІІІ групи – до санаторії неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

5.

Перелік підстав для відмови (призупинення) у наданні послуги

У разі коли особа забезпечена санаторно-курортною путівкою у поточному році.

6.

Результат, який отримає одержувач. Можливі механізми отримання допомоги (поштове відділення, банківський рахунок, структурний підрозділ відповідного державного органу…). Розрахунок допомоги

Отримання санаторно-курортної путівки в органі соціального захисту населення за місцем перебування на обліку.

 

7.

Інформація про платність або безоплатність послуги та розмір плати за її надання

Послуга надається на безоплатній основі

8.

Можливі способи отримання відповіді (результату) (особисто/за довіреністю, письмово видається в управлінні/надсилається поштою)

Повідомлення про надходження санаторно-курортної путівки із зазначенням часу та місця отримання здійснюється в телефонному режимі, письмово або іншим способом, що не суперечить чинному законодавству.

 

9

Нормативно-правові акти, що регулюють порядок надання послуги

1. Конституція України;

2. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту “;

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням" 

Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 01. 01. 2017 запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на  укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

09.11.2017

Мобілізованих в особливий період забезпечать житлом

Держава забезпечить житловими приміщеннями або грошовою компенсацією за належне для отримання жиле приміщення громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайм (найм) ними жилих приміщень визначить Кабмін.

Також передбачено забезпечення житловими приміщеннями в разі потреби поліпшення житлових умов сімей військовослужбовців, які брали безпосередню участь у АТО або забезпеченні її проведення і загинули (померли) або пропали безвісти.

Відповідний Закон «Про внесення змін до законодавчих актів України з питань забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців та членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби» (проект № 4995) прийнятий на вечірньому засіданні Верховної Ради 7 листопада.

01.11.2017

Відповідно до змін до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", військових, які беруть участь в АТО, прирівняли до учасників бойових дій. Учасники АТО мають право на :

- Щорічне безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням .

- Забезпечення психологічною реабілітацією .

- Забезпечення соціальною та професійною адаптацією .

- Отримання  земельної  ділянки згідно чинного Земельного кодексу України.

-  Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

-  Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

- 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами.

- Щорічна виплата  до 5 травня учасникам бойових дій .

Додаткову інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації або за телефоном 5-10-54

25.10.2017

Медичне та соціальне забезпечення військовослужбовців в районі

Управлінням праці та соціального захисту населення реалізується державна політика у сфері соціального захисту учасників антитерористичної операції.

У районі діє програма соціального захисту населення, в Верхньорогачицькій  селищній раді діє комплексна програма «Соціальний захист населення», також при шести  сільських радах створені та діють комплексні програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців сільських рад, Верхньорогачицькій  селищній раді діє комплексна програма «Соціальний захист населення».

Станом на 10 жовтня 2017 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває 44 учасника антитерористичної операції , з них один інвалід війни . Фактично проживають 30 учасників АТО, а саме:

Верхньорогачицька селищна рада - 13 учасників АТО;

Самійлівка с/ рада  – 2 учасника АТО;

Зеленівська с/рада – 8 учасників АТО;

Чистопільська с/рада – 2 учасника АТО;

Первомвївська с/рада – 2 учасника АТО;

Бережанська с/рада – 1 учасник АТО;

Ушкальська с/рада – 2 учасника АТО.

Учасники АТО та члени їх сімей отримують пільги на житлово-комунальні послуги з державного бюджету у розмірі 100% та 75%.

Проведена виплата щорічної разової грошової допомоги  до 5 травня - 28 учасникам бойових дій на загальну  суму 33600  грн.

Надана  адресна грошова допомога на  придбання твердого палива та скрапленого газу 17 учасникам бойових дій  в розмірі 1783,65 грн. на одну особу.

У 2017 році надана матеріальна допомога з місцевих бюджетів учасникам АТО в сумі: 20,5 тис. грн. а саме :

Верхньрогачицька селищна рада – 3,0 тис.грн – 6 учасникам;

Первомвївська с/рада- 5,0 тис.грн – 2 учас.

Самійлівська с/р- 2,5 тис. грн – 1учас.

Ушкальська с/р- 1,0 тис. грн.- 1 учас.

Зеленівська с/р – 9,0 тис. грн. – 9 учасн. (1 вибув).

Відповідно державної бюджетної програми КПКВ 2505150 «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції», 5 учасників АТО у реабілітаційній установі, отримали  послуги з психологічної реабілітації протягом 2016-2017 років.

За бюджетною програмою 2505160 «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» в 2016-17 роках оздоровлено 2 учасника АТО, та 1 інвалід АТО.

 За КПКВ 2505170 «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)»  в 2016 році професійну адаптацію отримали 2 учасника АТО. На вказані цілі використано 9,280 тис. грн.  Навчання проводилося за спеціальностями: водій категорій «В», «С», «Д», «Е». На даний час 1 учасник АТО проходе навчання.

На особливому контролі в районі перебуває питання  забезпечення технічними засобами реабілітації та протезування осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції.

В 2016-17 році 1 особа отримала протезування та  технічні засоби реабілітації.

Відділом освіти сформований банк даних дітей учасників АТО. Станом на 10.10.2017 року на обліку перебуває 19 дітей, з них 17 навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах, 2 у дошкільних закладах. Гарячим безкоштовним харчуванням охоплено 16 учнів ЗНЗ, та 2 дитини ДНЗ.

Протягом літного оздоровчого періоду 2017 року у пришкільних таборах оздоровлено 9 дітей учасників АТО. П’ятеро дітей учасників АТО відпочивали у ДОТ ім. Гагаріна, м. Скадовськ. Протягом 18 днів за кошти місцевого бюджету.

Медичний огляд осіб, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції, здійснюється відповідно до рівня надання медичної допомоги (на первинному, вторинному і третинному). На первинному рівні в районному ЦПМСД демобілізовані оглядаються сімейним лікарем та здійснюють диспансерний нагляд відповідно до наявного захворювання.

Станом на 10.10.2017 року 27 осіб охоплено комплексним медичним наглядом, 2 особи отримали медико-психологічну допомогу.

Стаціонарне лікування станом на 10.10.2017 року отримали 8 осіб, 5 проліковано в Херсонському обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни, 1 учасник АТО безкоштовно отримав лікування в стаціонарі КЗ «Верхньорогачицька ЦРЛ» на суму 2,4 тис.грн., 2 учасника АТО отримали амбулаторне лікування на суму 1,16 тис.грн.

Верхньорогачицьким районним центром зайнятості забезпечено безперешкодний доступ громадян, які приймали участь у проведенні антитерористичної операції до отримання соціальних послуг, передбачених законодавством. У звітному періоді 2 учасників АТО, які знаходяться на обліку приймали участь в громадських роботах. Троє пройшли профнавчання. Працевлаштовано 3 учасників АТО, в тому числі 1 шляхом організації підприємницької діяльності.

До Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надійшло 28 заяв від військовослужбовців – учасників АТО стосовно отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Станом на 10.10.2017 року з них надано 27 дозволів на розроблення проектів землеустрою, з них 10 осіб тримали земельні ділянки.

24.10.2017

Збільшені виплати за безпосередню участь в АТО

Військовослужбовці ЗСУ будуть отримувати більше грошей за безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції.

Так, в період мобілізації за безпосередню участь в АТО на лінії бойового зіткнення, виконання бойових задач на території противника, а також за участь в заходах по відбиттю збройного нападу на охоронювані об'єкти та їх звільнення військовослужбовцям буде виплачуватись до 10 тис. грн. в місяць (раніше до 7,5 тис. грн.)

 За участь в АТО в інших місцях дислокації в межах певного району  солдатам виплатять до 4,5 тис грн в місяць (зараз - до 3,5 тис грн). 

При оголошенні військового стану, за безпосередню участь в бойових діях заплатять до 11 тис грн (зараз - 8,5 тис грн), а за участь в здійсненні  спеціальних заходів - до 5 тис грн в місяць (зараз - до 4 тис грн).

Розмір винагороди визначається пропорційно дням безпосередньої участі у військових конфліктах або АТО, інших заходах в умовах особливого періоду.

Зміни в  Інструкцію про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду внесені наказом Міноборони від 06 вересня 2017 року №467. Наказ вступить в силу після опублікування і буде застосовуватись з 01 серпня 2017 року.

13.10.2017

У Верхньому Рогачику урочисто відзначили День захисника України 

Напередодні Дня захисника України, 13 жовтня 2017 року, у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Захисника України та святковий концерт «Свята Покрівонько, покрий мою голівоньку».

Зі святом усіх присутніх вітали: голова райдержадміністрації Наталія Тарасова, голова районної ради Геннадій Нестеренко, голова районної громадської організації «Верхньорогачицька районна спілка учасників АТО» Василь Васильєв.

Виступаючи перед присутніми Наталія Тарасова зазначила, що згідно Указу Президента України Петра Порошенка, втретє в Україні відзначається 14 жовтня як День захисника України – у День величного храмового свята Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

«Примітно, що це свято є нагодою ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які славетними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу і незалежність, - продовжила свій виступ Наталія Олександрівна. На їхніх подвигах ми, українці, відроджуємо власну гідність і національну свідомість на справжніх патріотичних цінностях, які є основою нашої перемоги над будь-якими ворогами».

Почесні нагороди з нагоди свята отримали:

- Лайщук Іван Михайлович нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» згідно Указу Президента України від 17 лютого 2016 року;

- старшина Рижко Олександр Іванович та матрос Павловський Олександр Юрійович нагороджені відзнакою начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України – нагрудним знаком «Учасник АТО».

Також, за особисту мужність,самовідданість, високий професіоналізм та вірність військовій присязі під час проведення АТО в Донецькій та Луганській областях, з нагоди Дня Захисника України оголошено подяки голови райдержадміністрації та голови районної ради, медаллю «За оборону рідної Держави»:

- старший сержант Шевчук Віталій Олександрович;

- солдат Поцелуєв Владислав Дмитрович,

- лейтенант Базилевич Олександр Павлович,

- мічман Шершньов Іван Олександрович,

- молодший сержант Терпак Михайло Олександрович,

- сержант Киричок Віктор Петрович,

- солдат Тіхоша Віктор Миколайович,

- капітан Нечипась Сергій Іванович,

- молодший сержант Гайдуков Георгій Георгійович,

- старший лейтенант Турків Максим Васильович.

Опісля, відбувся святковий концерт за участю місцевих аматорів сцени. Також усі охочі мали змогу оглянути стаціонарну фотовиставку присвячену землякам-учасникам АТО, яка розміщена у холі районного будинку культури.

13.10.2017

Зустріч голови Верхньорогачицької райдержадміністрації з учасниками антитерористичної операції 

Сьогодні, 13 жовтня 2017 року, напередодні свята Дня захисника України голова Верхгьорогачицької райдержадміністрації Наталія Тарасова, за участю голови районної ради Геннадія Нестеренка, заступника голови районної державної адміністрації Світлани Нестеренко провела зустріч із демобілізованими воїнами АТО та членами родин військових, які перебувають на службі на Сході країни.

Участь у зустрічі також взяли начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники районних установ та організацій, які дотичні до вирішення проблем учасників АТО, координатор Центру допомоги учасникам АТО при Верхньорогачицькій райдержадміністрації Жанна Воропай та голова районної громадської організації «Верхньорогачицька районна спілка учасників АТО» Василь Васильєв.

Розпочинаючи спілкування, голова райдержадміністрації представила учасникам заходу запрошених посадовців та зазначила, що мета цієї зустрічі з’ясувати потреби та надати необхідну допомогу людям, які захищали і продовжують захищати рідні кордони нашої держави.

Фахівці у свою чергу детально поінформували про надання пільг та соціальних гарантій членам сімей загиблих учасників АТО, демобілізованим та військовослужбовцям, про виділення земельних ділянок учасникам АТО, про надання медичного забезпечення демобілізованим воїнам АТО та їх працевлаштування, про співпрацю райдержадміністрації з громадською організацією «Верхньорогачицька районна спілка учасників АТО».

Далі розмова продовжилась у формі діалогу. Всі бажаючі змогли задати свої запитання і отримати на них вичерпну відповідь. Кожне питання, порушене учасниками АТО, не залишилося без уваги влади та реагування.

Завершуючи зустріч голова райдержадміністрації Наталія Тарасова зазначила, що керівництво району завжди готове до постійного діалогу з учасниками антитерористичної операції для вирішення будь-яких їх проблемних питань.

11.07.2017

Соціальний захист учасників АТО - на контролі у влади Верхньорогачицького району

Сьогодні, 11 липня 2017 року, заступник голови райдержадміністрації Світлана Нестеренко, за участі координатора Центру допомоги учасникам АТО при Верхньорогачицькій районній державній адміністрації Жанни Воропай, провела чергову нараду з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції.

Як повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення Оксана Катеринська, в районі на обліку перебуває 42 учасника антитерористичної операції, з них один інвалід війни другої групи.

Всі вони отримують пільги, передбачені чинним законодавством. А саме, рамках реалізації заходів щодо оздоровлення учасників АТО по забезпеченню санаторно-курортним лікуванням та психологічною реабілітацією постраждалих учасників АТО в управлінні проводиться індивідуальна роз’снювальна робота спрямована на соціально-трудову адаптацію та медико-психологічну реабілітацію учасників АТО. На даний час для отримання путівки на санаторно-курортне лікування подана 1 заява, психологічну реабілітацію пройшов один учасник бойових дій.

У 2017 році надана матеріальна допомога трьом учасникам бойових дій в сумі 3,5 тис.грн., а саме Самійлівською сільською радою одній особі в сумі 2,5 тис.грн. Верхньорогачицькою селищною радою – двом особам в сумі 1.0 тис.грн

До Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надійшло 29 заяв від військовослужбовців – учасників АТО стосовно отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. На сьогоднішній день надано 29 дозволів на розроблення проектів землеустрою, з них 5 осіб отримали земельні ділянки.

Не залишаються поза увагою і члени сімей учасників АТО, так на сьогоднішній день на обліку перебуває 18 дітей учасників АТО, з них віком від 7 до 17 років 15 дітей. У 2017 році послугами відпочинку охоплено 9 дітей в приміських таборах з денним перебуванням. Проводяться організаційні заходи, щодо оздоровлення дітей учасників АТО у позаміських таборах.

Під час засідання також йшлося про організацію безоплатного харчування дітей учасників АТО, які навчаються в закладах освіти району, про зайнятість учасників АТО тощо.

08.03.2017

Верхньорогачицька районна державна адміністрація – в глибокій жалобі з приводу передчасної смерті Сергія Володимировича Леонтьєва земляка, односельця, друга та учасника бойових дій в зоні АТО на Сході України, який був призваний у вересні 2014 року.

Серце великого життєлюба, патріота рідної Батьківщини перестало битися лише на 43 році життя. Воно було віддане Україні та всім українцям. Наша громада знала цього чоловіка, сміливим воїном-АТО, який пішов за покликом душі і серця на передову аби з честю віддати свій військовий обов’язок рідній Батьківщині. 

Він мав мужність брати до рук зброю та відстоювати територіальну цілісність й незалежність України, наш з вами мир та спокій в непростих економічних та політичних умовах. Саме тому, військова служба, у зоні АТО, вартували Сергію Володимировичу втраченого здоров’я.

Верхньорогачицький край втратив серце свого великого земляка, але вічною про нього буде Пам'ять.

Висловлюємо щирі співчуття родині покійного, поділяємо її горе. Розуміємо гіркоту втрати усіх, хто знав, любив і поважав Сергія Володимировича.

Нехай милосердний Господь упокоїть його душу у Своїх Небесних Оселях, там, де спочивають праведні.

Вічна Пам'ять!

27.02.2017

 Питання соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей перебуває на постійному контролі керівництва райдержадміністрації

24 лютого 2017 року відбулося спільне засідання наради при заступнику голови районної державної адміністрації щодо забезпечення вирішення питань соціального захисту, психологічної допомоги і реабілітації  учасників антитерористичної операції, їх сімей та Центру допомоги учасникам АТО при Верхньорогачицькій районній державній адміністрації.

Основним питанням, яке розглядалося на засіданні, було питання щодо координації та забезпечення вирішення питань соціального захисту, психологічної допомоги і реабілітації учасників АТО та їх сімей.

З інформацією виступили: Володимир П`ятигорець – начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації, Людмила Грицаєнко – директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Ольга Довбиш – заступник начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, Ніна Поклад – головний спеціаліст відділу обслуговування пенсіонерів, інвалідів та персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, Анатолій Щербак – заступник головного лікаря комунального закладу «Верхньорогачицька центральна районна лікарня», Володимир Фомін – головний лікар комунального некомерційного неприбуткового підприємства «Верхньорогачицький Центр первинної медико-санітарної допомоги», Валентина Богатиренко – начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Микола Байша        – директор районного центру зайнятості.

Питання соціального захисту учасників АТО, за інформацією виступаючих, знаходиться на постійному контролі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. З цією метою спільно з координатором центру надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей Жанною Воропай у найкоротші терміни вирішуються звернення учасників АТО з питань надання допомоги з того чи іншого питання, забезпечується координація вирішення питань соціального забезпечення, медичного обслуговування, психологічної реабілітації тощо.

За наслідками обговорених питань заступником голови райдержадміністрації Світланою Нестеренко надано ряд доручень. Серед яких: постійний контроль та забезпечення першочергового виділення земельних ділянок у власність учасникам АТО на території району; здійснення систематичного моніторингу щодо кількості фактично проживаючих учасників АТО на території району та кількості їх взяття на облік в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації; постійний контроль питання надання матеріальної допомоги учасникам АТО та вирішення їх соціальних питань, у тому числі користування пільгами; посилення інформаційно-роз`яснювальної роботи серед демобілізованих учасників АТО стосовно їхньої соціально-професійної адаптації; підготовка необхідних пакетів документів для охоплення дітей учасників АТО безкоштовними послугами харчування під час навчального року та забезпечення дітей шкільного віку послугами оздоровлення та відпочинку влітку 2017 року; систематичне проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи з учасниками АТО щодо проходження ними медико-психологічної реабілітації у госпіталях інвалідів та ветеранів війни, санаторно-курортного лікування тощо.

 

21.02.2017

 Призначення пенсій учасникам АТО

06 лютого 2017 року набрав чинності Закон України від 18.10.2016 № 1683 щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції.

 Тобто з 06.02.2017 право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок надано військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, добровольцям, резервістам, військовозобов’язаним, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, а у разі загибелі (смерті) таких осіб - членам їх сімей (дружинам (чоловікам), які не взяли повторний шлюб, батькам).

 14.02.2017

Вийшла оновлена електронна версія памятки учасника АТО

Ця пам’ятка розроблена Громадською Організацією “Юридична Сотня” спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, та Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.

 Завантажуйте, читайте, розповсюджуйте!

 
Вже на сайті - http://legal100.org.ua/uchasnykam-a…/pamiatka-uchasnyka-ato/

 

06.02.2017

До відома учасників АТО

Учасники АТО мають можливість отримати безкоштовну психологічну реабілітацію в реабілітаційних установах України.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції органи соціального захисту населення організовують направлення учасників АТО до реабілітаційних установ.

 Для отримання направлення на психологічну реабілітацію в реабілітаційній установі необхідно:

 І. Звернутися до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за  зареєстрованим місцем проживання.

ІІ. Заповнити заяву встановленого зразку.

До заяви додається:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. (Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

З переліком  реабілітаційних установ в яких учасники антитерористичної операції мають можливість отримати послуги з психологічної реабілітації можна ознайомитися в управлінні праці та на сайті районної державної адміністрації.

Управління праці та соціального захисту населення РДА т. 51054

16.12.16

Стан соціального забезпечення учасників АТО із Верхньорогачицького району

     Станом на 16 грудня 2016 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває 39 учасників антитерористичної операції, з них 37 учасників бойових дій та 2 інваліда війни.

    Учасники проведення антитерористичної операції та члени їх сімей отримують з державного бюджету пільги на оплату наданих житлово-комунальних послуг у розмірі 100% і 75%.

    Проведена виплата щорічної разової грошової допомоги в травні 2016 року – 25 демобілізованим учасникам АТО в сумі 23,0 тис.грн.

   У 2016 році виплачена одноразова допомога на придбання твердого палива та скрапленого газу 26 учасникам АТО на суму 42.9 тис.грн. 

   Протягом 2016 року 4 учасника антитерористичної операції пройшли психологічну реабілітацію.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua