11.07.2017

 

Соціальний захист учасників АТО - на контролі у влади Верхньорогачицького району

 

Сьогодні, 11 липня 2017 року, заступник голови райдержадміністрації Світлана Нестеренко, за участі координатора Центру допомоги учасникам АТО при Верхньорогачицькій районній державній адміністрації Жанни Воропай, провела чергову нараду з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції.

 

Як повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення Оксана Катеринська, в районі на обліку перебуває 42 учасника антитерористичної операції, з них один інвалід війни другої групи.

 

Всі вони отримують пільги, передбачені чинним законодавством. А саме, рамках реалізації заходів щодо оздоровлення учасників АТО по забезпеченню санаторно-курортним лікуванням та психологічною реабілітацією постраждалих учасників АТО в управлінні проводиться індивідуальна роз’снювальна робота спрямована на соціально-трудову адаптацію та медико-психологічну реабілітацію учасників АТО. На даний час для отримання путівки на санаторно-курортне лікування подана 1 заява, психологічну реабілітацію пройшов один учасник бойових дій.

 

У 2017 році надана матеріальна допомога трьом учасникам бойових дій в сумі 3,5 тис.грн., а саме Самійлівською сільською радою одній особі в сумі 2,5 тис.грн. Верхньорогачицькою селищною радою – двом особам в сумі 1.0 тис.грн

 

До Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надійшло 29 заяв від військовослужбовців – учасників АТО стосовно отримання у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. На сьогоднішній день надано 29 дозволів на розроблення проектів землеустрою, з них 5 осіб отримали земельні ділянки.

 

Не залишаються поза увагою і члени сімей учасників АТО, так на сьогоднішній день на обліку перебуває 18 дітей учасників АТО, з них віком від 7 до 17 років 15 дітей. У 2017 році послугами відпочинку охоплено 9 дітей в приміських таборах з денним перебуванням. Проводяться організаційні заходи, щодо оздоровлення дітей учасників АТО у позаміських таборах.

 

Під час засідання також йшлося про організацію безоплатного харчування дітей учасників АТО, які навчаються в закладах освіти району, про зайнятість учасників АТО тощо.

 

08.03.2017

Верхньорогачицька районна державна адміністрація – в глибокій жалобі з приводу передчасної смерті Сергія Володимировича Леонтьєва земляка, односельця, друга та учасника бойових дій в зоні АТО на Сході України, який був призваний у вересні 2014 року.

Серце великого життєлюба, патріота рідної Батьківщини перестало битися лише на 43 році життя. Воно було віддане Україні та всім українцям. Наша громада знала цього чоловіка, сміливим воїном-АТО, який пішов за покликом душі і серця на передову аби з честю віддати свій військовий обов’язок рідній Батьківщині. 

Він мав мужність брати до рук зброю та відстоювати територіальну цілісність й незалежність України, наш з вами мир та спокій в непростих економічних та політичних умовах. Саме тому, військова служба, у зоні АТО, вартували Сергію Володимировичу втраченого здоров’я.

Верхньорогачицький край втратив серце свого великого земляка, але вічною про нього буде Пам'ять.

Висловлюємо щирі співчуття родині покійного, поділяємо її горе. Розуміємо гіркоту втрати усіх, хто знав, любив і поважав Сергія Володимировича.

Нехай милосердний Господь упокоїть його душу у Своїх Небесних Оселях, там, де спочивають праведні.

Вічна Пам'ять!

27.02.2017

 Питання соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей перебуває на постійному контролі керівництва райдержадміністрації

24 лютого 2017 року відбулося спільне засідання наради при заступнику голови районної державної адміністрації щодо забезпечення вирішення питань соціального захисту, психологічної допомоги і реабілітації  учасників антитерористичної операції, їх сімей та Центру допомоги учасникам АТО при Верхньорогачицькій районній державній адміністрації.

Основним питанням, яке розглядалося на засіданні, було питання щодо координації та забезпечення вирішення питань соціального захисту, психологічної допомоги і реабілітації учасників АТО та їх сімей.

З інформацією виступили: Володимир П`ятигорець – начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації, Людмила Грицаєнко – директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Ольга Довбиш – заступник начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, Ніна Поклад – головний спеціаліст відділу обслуговування пенсіонерів, інвалідів та персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, Анатолій Щербак – заступник головного лікаря комунального закладу «Верхньорогачицька центральна районна лікарня», Володимир Фомін – головний лікар комунального некомерційного неприбуткового підприємства «Верхньорогачицький Центр первинної медико-санітарної допомоги», Валентина Богатиренко – начальник відділу освіти районної державної адміністрації, Микола Байша        – директор районного центру зайнятості.

Питання соціального захисту учасників АТО, за інформацією виступаючих, знаходиться на постійному контролі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. З цією метою спільно з координатором центру надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей Жанною Воропай у найкоротші терміни вирішуються звернення учасників АТО з питань надання допомоги з того чи іншого питання, забезпечується координація вирішення питань соціального забезпечення, медичного обслуговування, психологічної реабілітації тощо.

За наслідками обговорених питань заступником голови райдержадміністрації Світланою Нестеренко надано ряд доручень. Серед яких: постійний контроль та забезпечення першочергового виділення земельних ділянок у власність учасникам АТО на території району; здійснення систематичного моніторингу щодо кількості фактично проживаючих учасників АТО на території району та кількості їх взяття на облік в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації; постійний контроль питання надання матеріальної допомоги учасникам АТО та вирішення їх соціальних питань, у тому числі користування пільгами; посилення інформаційно-роз`яснювальної роботи серед демобілізованих учасників АТО стосовно їхньої соціально-професійної адаптації; підготовка необхідних пакетів документів для охоплення дітей учасників АТО безкоштовними послугами харчування під час навчального року та забезпечення дітей шкільного віку послугами оздоровлення та відпочинку влітку 2017 року; систематичне проведення інформаційно-роз`яснювальної роботи з учасниками АТО щодо проходження ними медико-психологічної реабілітації у госпіталях інвалідів та ветеранів війни, санаторно-курортного лікування тощо.

 

21.02.2017

 Призначення пенсій учасникам АТО

06 лютого 2017 року набрав чинності Закон України від 18.10.2016 № 1683 щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції.

 Тобто з 06.02.2017 право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок надано військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, добровольцям, резервістам, військовозобов’язаним, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, а у разі загибелі (смерті) таких осіб - членам їх сімей (дружинам (чоловікам), які не взяли повторний шлюб, батькам).

 14.02.2017

Вийшла оновлена електронна версія памятки учасника АТО

Ця пам’ятка розроблена Громадською Організацією “Юридична Сотня” спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, та Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.

 Завантажуйте, читайте, розповсюджуйте!

 
Вже на сайті - http://legal100.org.ua/uchasnykam-a…/pamiatka-uchasnyka-ato/

 

06.02.2017

До відома учасників АТО

Учасники АТО мають можливість отримати безкоштовну психологічну реабілітацію в реабілітаційних установах України.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції органи соціального захисту населення організовують направлення учасників АТО до реабілітаційних установ.

 Для отримання направлення на психологічну реабілітацію в реабілітаційній установі необхідно:

 І. Звернутися до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за  зареєстрованим місцем проживання.

ІІ. Заповнити заяву встановленого зразку.

До заяви додається:

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. (Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

З переліком  реабілітаційних установ в яких учасники антитерористичної операції мають можливість отримати послуги з психологічної реабілітації можна ознайомитися в управлінні праці та на сайті районної державної адміністрації.

Управління праці та соціального захисту населення РДА т. 51054

16.12.16

Стан соціального забезпечення учасників АТО із Верхньорогачицького району

     Станом на 16 грудня 2016 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває 39 учасників антитерористичної операції, з них 37 учасників бойових дій та 2 інваліда війни.

    Учасники проведення антитерористичної операції та члени їх сімей отримують з державного бюджету пільги на оплату наданих житлово-комунальних послуг у розмірі 100% і 75%.

    Проведена виплата щорічної разової грошової допомоги в травні 2016 року – 25 демобілізованим учасникам АТО в сумі 23,0 тис.грн.

   У 2016 році виплачена одноразова допомога на придбання твердого палива та скрапленого газу 26 учасникам АТО на суму 42.9 тис.грн. 

   Протягом 2016 року 4 учасника антитерористичної операції пройшли психологічну реабілітацію.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua